Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

Blefaroplastyka korekcja powiek górnych

W gabinecie na Pocztowej plastykę powiek górnych wykonuję przy użyciu noża radiofrekwencyjnego.
Blefaroplastyka wykonana tą metodą wiąże się z mniejszym krwawieniem śródoperacyjnym. Po zabiegu rzadziej dochodzi do powstania dużych wybroczyn, których pacjenci bardzo się obawiają. Często są one również przyczyną dłuższego okresu zwolnienia po zabiegu.
Warto również rozważyć tą metodę u osób z tendencją do siniaczenia i krwawienia ( np. w cukrzycy).

Blefaroplastyka – Plastyka powiek

W upływem czasu delikatna i cienka skóra powiek górnych wiotczeje, co sprzyja jej opadaniu. Poza defektem natury kosmetycznej, w wielu przypadkach może to powodować ograniczenie pola widzenia. W takiej sytuacji blefaroplastyka może pomóc pacjentowi rozwiązać ten problem.

Na czym polega blefaroplastyka?

Plastyka powiek jest operacją polegającą na wycięciu nadmiaru skóry z powieki, mięśnia okrężnego oka, a w przypadku obecności przepukliny tłuszczowej również usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jakie sią wskazania do zabiegu?

Wskazania do zabiegu mogą być zarówno estetyczne (odmłodzenie wyglądu, uzyskanie efektu „otworzenia” oka) oraz zdrowotne (poprawa ograniczonego pola widzenia).

Jak przebiega zabieg korekty powiek?

Podczas zabiegu plastyki powiek górnych operator usuwa nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego oka. W niektórych przypadkach potrzebne jest również usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która sprawia wrażenie obrzęku powiek.

Blefaroplastyka powiek górnych zajmuje około 1,5 godziny i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

W wyniku plastyki powiek górnych możliwe jest uzyskanie efektu otworzenia i optycznego odmłodzenia okolicy oka. Po wygojeniu blizna jest praktycznie niewidoczna.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przed każdym zabiegiem operator przeprowadza badanie kwalifikujące w trakcie którego wykonuje podstawowe badanie okulistyczne oraz przeprowadza ankietę na temat stanu zdrowia pacjenta. Niezbędne jest również wykonanie przed zabiegiem badań dodatkowych ( badania z krwi oraz pole widzenia).

Przeciwwskazaniem do operacji powiek jest występowanie reakcji alergicznej na znieczulenie oraz ciąża, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby serca, tendencja do tworzenia bliznowców na skórze.

Jak przebiega gojenie po zabiegu?

Po plastyce powieki górnej powrót do normalnej aktywności trwa około 10 dni. Usunięcie szwów następuje po 7 dniach. Wybroczyny i zasinienia po zabiegu zwykle wchłaniają się w tym okresie. Przez pierwszy okres po zabiegu ( ok 3-4 m-cy) blizny są delikatnie zaczerwienione i bledną z czasem stając się niewidoczne.

 

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X