Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

2023-02-04

I warsztaty biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią za Nami.

W dniu 21.01.2023 w Gabinety Lekarskie Pocztowa odbyły się warsztaty biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią.

Tego dnia dr n. med. Sławomirowi Szymańskiemu asystowała dr hab. n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska
Specjalista chirurgii onkologicznej oraz specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii plastycznej, Kierownik Breast Unit w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Zabieg polega na wprowadzeniu przez skórę igły wyposażonej w system próżniowy, który zasysa tkankę. Biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią jest procedurą minimalnie inwazyjną, wykonywaną pod kontrolą ultrasonografu.
Celem biopsji jest pobranie jak największej ilości materiału tkankowego z guza piersi. O ile w biopsji gruboigłowej ilość usuwanej tkanki nie przekracza 30 mg, w biopsji wspomaganej próżnią może osiągnąć 100 i więcej mg. Jest to tak duża ilość tkanki, że w przypadku guzków łagodnych, których wielkość nie przekracza 20 mm, możliwe jest usunięcie guzka w całości. Należy podkreślić, że takie zastosowanie biopsji jest dopuszczalne, wyłącznie dla guzków łagodnych. Daje dobry efekt kosmetyczny (brak blizny) i coraz częściej jest wybierana przez kobiety jako metoda alternatywna do zabiegu chirurgicznego. W przypadku podejrzenia raka piersi biopsja gruboigłowa wspomagana próżnią może być wyłącznie stosowana jako metoda diagnostyczna w wykrywaniu wczesnego raka piersi.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X