Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

Ortopedia

Lekarz ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób bądź urazów, które są związane z narządem ruchu. Ortopedia obejmuje nie tylko dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (bez kości czaszki), ale dotyczy też wszelkich zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów.

Wizytę u ortopedy warto umówić, jeżeli odczuwamy problemy z ruchomością w stawach oraz gdy pojawią się obrzęki i bóle stawowe. Nasz niepokój powinny również wzbudzić różne trzaski w stawach podczas ruchu.

Zakres ortopedii jest bardzo szeroki, dlatego też lista chorób, które diagnozuje i leczy ortopeda, jest niezwykle długa i rozbudowana. Wśród schorzeń, które leczy ortopeda, znajdziemy na pewno:

  1. złamania, skręcenia, stłuczenia i zwichnięcia np. kończyn,
  2. choroby zapalne kości i stawów,
  3. wady wrodzone,
  4. różne schorzenia kręgosłupa,
  5. wady postawy,
  6. zmiany związane z przeciążaniem stawów, jak np. zespół cieśni nadgarstka,
  7. nowotwory kości.

Leczenie zależy od postawionej diagnozy. Do metod leczenia ortopedycznego należy np. unieruchomienie kończyny, operacja, leczenie farmakologiczne bólu, ale też rehabilitacja i fizjoterapia.

Nasi specjaliści

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X