Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

Co to jest Cancer Screen?

Badanie Cancer Screen jest prostym i dokładnym testem genetycznym opartym na innowacyjnej technologii sekwencjonowania nowej generacji tzw. NGS. Badanie polega na poszukiwaniu wariantów w genach kojarzonych z 24 różnymi typami nowotworów, w tym z dziedzicznym rakiem piersi i jajnika. Większość osób cierpiących na nowotwory dziedziczne nie wie o swoich predyspozycjach genetycznych przed wystąpieniem choroby. Jeśli geny wpływające na rozwój nowotworów nie działają poprawnie, znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia raka. Świadomość posiadania mutacji wysoko onkogennej daje możliwości podjęcia profilaktyki i wcześniejszej niż rutynowa diagnostyki w kierunku danych nowotworów. Każdy nowotwór wykryty wcześniej daje większe możliwości lecznicze i lepsze rokowanie w przyszłości. 
Test bada mutacje w 79 genach kojarzonych z podwyższonym ryzykiem wystąpienia 24 rodzajów nowotworów dziedzicznych takich jak rak piersi, jajnika, jelita grubego, trzustki i innych. 

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X