Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

Biopsja sromu

Na czym polega biopsja sromu?

Pobranie wycinków ze sromu to zabieg wykonywany najczęściej w miejscowym znieczuleniu. Jest zabiegiem wykonywanym od strony pochwowej. Będzie Pani ułożona jak do badania ginekologicznego (na plecach z nogami zgiętymi w stawach kolanowych i biodrowych). Miejsce, z którego mają zostać pobrane wycinki zostanie przemyte środkiem dezynfekującym. Następnie lekarz miejscowo znieczuli fragment skóry sromu, z którego planowane jest pobranie 2-3 wycinków do badania histopatologicznego. Po zabiegu zakładane są 1-2 szwy hemostatyczne rozpuszczalne.

 

Czy trzeba się przygotować do zabiegu?

Zgłaszając się na zabieg planowy, bardzo istotne jest udzielenie lekarzowi dokładnych informacji o przyjmowanych lekach, ze szczególnym uwzględnieniem leków hamujących krzepnięcie krwi. Spożywanie posiłków i napojów w dniu zabiegu nie jest zabronione.

 

Kiedy powinnam przyjść na kontrolę po zabiegu?

Kontrolna wizyta powinna odbyć się po około 4 tygodniach, wtedy już powinien być dostępny wynik badania histopatologicznego. W trakcie wizyty lekarz ginekolog omówi wynik, sprawdzi stan po zabiegu oraz zakwalifikuje do ewentualnego dalszego leczenia.

 

Czy są jakieś przeciwskazania do biopsji?

Przeciwwskazania do zabiegu to:

o poważne zaburzenia krzepnięcia,

o miesiączka,

o ciąża; choć w niektórych przypadkach zabieg wykonuje się również w czasie trwania ciąży.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Pobranie wycinków ze sromu jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym. Powikłania po nim zdarzają się bardzo rzadko, ale żaden lekarz nie jest w stanie zagwarantować pełnego sukcesu zastosowanego postępowania oraz całkowitego braku ryzyka związanego z zabiegiem diagnostycznym.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X