Pocztowa 11/2, 70-360 Szczecin

 +(48) 690 799 951

 +(48) 91 88 291 03

 kontakt@pocztowa.eu

Założenie implantu antykoncepcyjnego Implanonu NXT

Implanon NXT to nowoczesna antykoncepcja hormonalna. Działa podobnie do tabletek antykoncepcyjnych, ale sam dba o regularne uwalnianie hormonów, które zapobiegają zapłodnieniu. Implanon NXT wszczepia się pod skórę ramienia i… można o nim zapomnieć na 3 lata. 

Co to jest Implanon NXT?

Implanon NXT to antykoncepcyjny implant umieszczony w jednorazowym aplikatorze, który umożliwia jego wszczepienie pod skórę ramienia. Implant podskórny jest małym, miękkim, giętkim, plastikowym pręcikiem o długości 4 cm i średnicy 2 mm, który zawiera 68 miligramów substancji czynnej z grupy progestagenów. Implanon NXT zawiera 68 mg etonogestrelu (3-ketodezogestrelu).

Jak wygląda zabieg wszczepienia Implanonu NXT?

Implanon NXT jest wszczepiany chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Do wszczepienia używany jest specjalny aplikator, który wprowadza się pod skórę na wewnętrznej części ramienia, w odległości 10 cm od łokcia. Aplikator umożliwia lekarzowi umieszczenie implantu podskórnego bezpośrednio pod skórą ramienia. Po umieszczeniu implantu aplikator jest usuwany.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X